Přijďte si zamilovat Španělsko

 

Speciální degustační večeře zaměřená na Iberský poloostrov

 

2. listopadu 2017 od 18.00 hod, v Retro Consistoriu

Šéfkuchař: Jiří Dočekal, Someliér: Lukáš Nádvorník

Ristobar Retro Consistorium si většina pravidelných zákazníků správně spojuje se skvělou italskou kuchyní a vybranou nabídkou kvalitních vín. A právě pro naše věrné hosty jsme si tentokrát připravili něco odlišného, z Apeninského poloostrova na chvíli zamíříme na Pyrenejský. Důvodem bude nejen možnost vyzkoušet ikonické víno Valbuena španělského vinařství Vega Sicilia, ale také si užít naše šestichodové degustační menu, které s důrazem na každý detail připravil Jiří Dočekal a víny doplnil Lukáš Nádvorník. 

Pokud jste se již některého degustačního večera v Retro Consistorium účastnili, nebudete překvapeni skvělou atmosférou, která tyto speciální události provází. Pojďme si přiblížit, na co se můžete tentokrát pro Španělsko typickém menu těšit.

Prvním chodem je tradiční španělská pochoutka Jámon, ke kterému budeme servírovat Anna de Codorniu Blanc de Blancs, tedy španělské šumivé víno cava, které se vyznačuje brilantní žlutou až zelenou barvou, s jemnými dlouho přetrvávajícími bublinkami, které rády tvoří spojité korálky. Vůně je citrusová až tropicky ovocná, na patře krémová a dlouhá. Hrozny pro jeho výrobu pocházejí zpravidla z oblasti s mírnějšími podmínkami vinařské oblasti Středomoří Cava. 

RC spanelska degustacni vecere_jamon.jpg
 
 

Následuje lehký středomořský salát s chobotnicí, ke kterému jsme vybrali skvěle hodnocené bílé víno Rioja Capellanía Blanco Reserva 2011 z vinařství Marqués de Murrieta. Překvapí vás jemným aroma bílých květů, plátků hrušek, ananasu i typickou vůní chryzantémy. Tělo je plné, zemité a vyznačuje se lehce ovocnou příchutí, která zůstává dlouho na patře.

Dalším chodem večera je bramborovo-houbová kroketa s bylinkovou majonézou, která si z našeho pohledu velmi dobře rozumí s vínem Finca Tempranillo 2013, Legado Muňoz. Další z řady vyhlášených vín z vinic v Toledu. Vyznačuje se višňovou barvou, která přechází až do odstínů fialové a nabízí jedinečné aroma zralých borůvek a ostružin. Pokud budete dostatečně vnímaví, ucítíte také lehký závan bylin a ranní trávy. Chuť je vyvážená a hladká.

Při návštěvě španělské kuchyně nesmí chybět ani Chorizo koule na červeném víně, ke které obzvlášť ladí suché víno Crianza 2014 z vinařství Viňa Real. Toto intenzivní víno s vůní zralých ostružin a rybízu je jako stvořené pro chladné podzimní večery. Poznáte jej podle harmonické kombinaci ovocných tónů a dubového dřeva, které v závěru střídá trochu mladá tříslovina.  

A blížíme se pomalu do finále, kdy je správná doba pro Kančí karé s fazolovým pyré, ke kterému budeme servírovat Gran Reserva 2010 opět z vinařství Viňa Real. Pro toto oceňované víno je typická rubínově červená barva, s mnoha náznaky nejrůznějších tónů - od kávy, přes koření, ovoce až k ořechům. Je silné a intenzivní, přičemž třísloviny vykazují sladkou, zdrženlivou a velmi dobře vyváženou strukturu.

RC spanelska degustacni vecere_Manchego.jpg
 
 

Závěr degustačního menu zajistí typický španělský ovčí sýr Manchego z místního stejnojmenného plemena ovcí. Společnost mu bude dělat další z řady intenzivních rubínově červených vín Grand Reserva Castillo de Ygay 2007, tentokrát z vinařství Marués de Murrieta. Těšit se můžete na plné a výrazné tělo, které doprovází bohaté aroma se stopami zralých červených a černých bobulí, bylinek, máty, kořenů i tabákových listů nebo kakaa. Chuť je bohatá, jemná, ne úplně vyvážená, ale dlouho přetrvávající.

Cena šestichodového menu s víny je 1 390 Kč za osobu.
Rezervace na tel. 543 210 175, 728 085 935.

 

Vrchol večera - ikonická VALBUENA

Večer vyvrcholí ochutnávkou jednoho z nejlepších španělských vín - Valbuena z nejslavnějšího španělského vinařství Vega Sicila. Vinařství sídlící v západní části regionu Ribera del Duero v městečku Valbuena de Duero, provincie Valladolid datuje své počátky již k roku 1848. V současné době se věnuje zejména odrůdám Tinto Fino (Tempranillo) společně s klasickými bordeauxskými odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Malbec.

Valbuena je velmi oceňované červené tiché víno, vyrobené z odrůd Tinto Fino, Merlot a Malbec. Do prodeje se dostává až pět let po sklizni, z toho po třech letech zrání v několika různých dřevěných sudech. Jedná se o tmavé, rubínové víno s cihlovými odlesky. Je pro něj typické kořeněné aroma s náznakem pečeného chleba, zauzeného dřeva i tmavého zralého ovoce. Vše perfektně integrované a v rovnováze, s dlouhou sametovou a přetrvávající chutí.

Přijďte si spolu s námi vychutnat a užít příjemný večer ve společnosti kvalitních španělských vín a typických pokrmů. Budeme se těšit.